Kde kúpiť overené diamanty laboratórneho pôvodu?

11. januára 2024

Lab grown diamanty spôsobili revolúciu v šperkárskom priemysle a ponúkajú ekologickú a etickú alternatívu k ťaženým diamantom. Majú rovnaké chemické aj fyzikálne vlastnosti ako prírodné diamanty, ale vznikajú v kontrolovanom laboratórnom prostredí pomocou najmodernejšej technológie. S rastúcim dopytom po udržateľných a bezkonfliktných drahokamoch sa stále viac zákazníkov obracia práve k laboratórne pestovaným diamantom.

Premýšľate, kde takéto diamanty zakúpiť? Pozrite sa na náš prehľad významných predajcov:

Brilliant Earth

Spoločnosť Brilliant Earth, ktorú v roku 2005 založili Beth Gersteinová a Eric Grossberg, je popredným zástancom a dodávateľom etických a ekologicky šetrných diamantov. Špecializujú sa na bezkonfliktné diamanty, čo znamená, že ponúkajú ako laboratórne vyrobené, tak eticky vyťažené kamene, pričom dbajú na dodržiavanie vysokých etických štandardov. Spoločnosť kladie dôraz na spravodlivé mzdy, bezpečné pracovné podmienky a ekologické postupy.

James Allen

James Allen je významným hráčom v diamantovom priemysle. Spoločnosť bola založená v roku 2006 a ponúka rozmanitú škálu eticky získaných diamantov. Je uznávaná pre svoju inovatívnu technológiu, ktorá zákazníkom umožňuje prezerať si 360-stupňové snímky jednotlivých diamantov vo vysokom rozlíšení, čo výrazne prehlbuje zážitok z on-line nakupovania.

Clean Origin

Tretia generácia majiteľov Clean Origin prehodnotila 100 rokov starú stratégiu, opustila od ťažených diamantov a zvolila ekologickejšiu a udržateľnejšiu cestu. S etickými inováciami, najvyššími štandardmi kvality a vysoko odbornými znalosťami navrhujú jemné šperky, ktoré sú v súlade s hodnotami spoločnosti.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Clean Origin (@cleanorigin)

KLENOTA

KLENOTA je renomovanou českou značkou šperkov, ktorá je známa svojim nádherným dizajnom a dôrazom na remeselné spracovanie. KLENOTA sa špecializuje na jemné šperky, vrátane zásnubných prsteňov a náušníc a kladie dôraz na nadčasovú eleganciu a jedinečné, ručne vyrábané šperky. Ich záväzok k remeselnému spracovaniu a dôraz na detail ich odlišuje od konkurencie a ponúka zákazníkom zážitok prostredníctvom svojich starostlivo vybraných kolekcií. Kolekcia Le Grand, ktorá sa zameriava iba na lab grown diamanty, je ukážkou spojenia tradičného remesla s technologickým pokrokom.

Vrai

Spoločnosť VRAI bola založená v Los Angeles v roku 2014 a už dnes expanduje do celého sveta, vrátane Európy a Číny. Ako popredný on-line predajca laboratórne pestovaných diamantov dbá pri výrobe na minimálny dopad na životné prostredie a v porovnaní s konkurenciou v šperkárskom priemysle ponúka vysoko kvalitné diamanty.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený VRAI (@vraiofficial)

Helzberg Diamonds

Helzberg Diamonds ponúka ako tradičné ťažené diamanty, tak aj ich laboratórne vyrobené alternatívy. Pokiaľ hľadáte nadčasové a zodpovedne získané diamantové šperky, potom je táto eticky šetrná šperkárska spoločnosť, ktorá aj naďalej posúva hranice a vytvára spoločensky zodpovedný diamantový priemysel, vhodnou voľbou.

Prečítajte si tiež:

Plusy a mínusy laboratórne pestovaných diamantov

Plusy a mínusy laboratórne pestovaných diamantov

Pokiaľ premýšľate nad výberom zásnubného prsteňa, jedna z otázok, ktorú si musíte zodpovedať je, aký diamant zvoliť. Vyberať môžete z prírodného, ale aj laboratórne vytvoreného diamantu, ktorý v poslednej dobe naberá na popularite. Prečítajte si náš obsiahly článok,...

Moissanit vs. laboratórny diamant: Aký je medzi nimi rozdiel?

Moissanit vs. laboratórny diamant: Aký je medzi nimi rozdiel?

Vo svete šperkov a luxusu sa objavujú nové alternatívy k tradičným diamantom. Možno už ste počuli o moissanitoch alebo lab grown diamantoch, ktoré sú atraktívne ako pre šperkárov, tak aj pre zákazníkov. Avšak, hoci môžu na prvý pohľad vyzerať podobne, sú medzi nimi...

Rada odborníkov: Ako spoznať pravosť laboratórnych diamantov?

Rada odborníkov: Ako spoznať pravosť laboratórnych diamantov?

Laboratórne vytvorené diamanty sú hojne vyhľadávané vďaka ich mimoriadnym vlastnostiam a v porovnaní s prírodnými diamantmi aj výrazne nižšej cene. Aby ste sa nenechali napáliť kubickou zirkóniou alebo obyčajným sklom, pozrime sa na to, ako pravosť lab grown diamantov...