six stunning pieces lab grown ring

6 najkrajších šperkov s laboratórnymi diamantmi

22. novembra 2023

six stunning pieces lab grown ring

Milovníčky šperkov, radujte sa. Na trh postupne prichádzajú laboratórne diamanty a vaša šperkovnica sa tak môže trblietať viac ako kedykoľvek predtým. Lab grown diamanty sú naozaj skutočné diamanty vytvorené v kontrolovanom laboratórnom prostredí. Ich cena je o niekoľko desiatok percent nižšia a žiaria rovnako ako tie vyťažené. Prečo je to tak? To si môžete prečítať v našom predchádzajúcom článku. Ale, či už hľadáte očarujúce náušnice, elegantný prívesok alebo pokukujete po zásnubnom prsteni, určite si zamilujete rozmanitosť šperkov rovnako ako my. Poďme sa spoločne pozrieť na prehľad 6 najkrajších šperkov s lab grown diamantmi v hlavnej úlohe.

  1. Náramok od Vrai & Oro

Spoločnosť VRAI bola založená v Los Angeles v roku 2014 a už dnes expanduje do celého sveta, vrátane Európy a Číny. V celom sortimente nájdete šperky s umelo vytvorenými diamantmi, ktoré vypestovali vo svojom laboratóriu. Šperky na prvý pohľad zaujmú nekonvenčnými dizajnmi a originálnymi výbrusmi kameňov.

  1. Prsteň od firmy Brilliance

Za posledné tri desaťročia si firma Brilliance vybudovala povesť popredného lídra na trhu v predaji diamantov a zásnubných prsteňov. Do svojej ponuky zaradila aj laboratórne diamanty. Ich predajná sila tkvie v tom, že si môžete prsteň na mieru nakonfigurovať podľa vlastného uváženia – tzn. výber zlata, diamantu aj jeho tvaru. Čo hovoríte napríklad na tento?

  1. Rafinované náušnice od Clean Origin

Tretia generácia prehodnotila 100 rokov starú stratégiu, opustila ťaženie diamantov a zvolila ekologickejšiu a udržateľnejšiu cestu. V roku 2017 vznikla značka Clean Origin, ktorej ponuku tvoria iba laboratórne vyrobené diamanty. Cieľom spoločnosti je viesť šperkársky priemysel k udržateľnej budúcnosti. S etickými inováciami, najvyššími štandardmi kvality a vysoko odbornými znalosťami navrhujú jemné šperky, ktoré sú v súlade s hodnotami spoločnosti.

  1. Náhrdelník od MiaDonna

Anna-Mieke Anderson, rodáčka z Nového Zélandu dlhodobo žijúca v Amerike, patrónka projektu The Green Diamond a zakladateľka firmy MiaDonna, túžila vniesť do podnikateľskej sféry, kde dominujú predovšetkým muži, moderný ženský nádych. Založila tak celosvetovo obdivovanú, eticky šetrnú šperkársku spoločnosť, ktorá aj naďalej posúva hranice a vytvára spoločensky zodpovedný diamantový priemysel. Nezamilovali by ste sa do bezel náhrdelníka?

  1. Diamantový prsteň od KLENOTA

Ani v českom rybníčku nie sú pozadu a pražský ateliér KLENOTA vytvoril krásnu kolekciu, ktorá spojuje tradičné remeslo s technologickým pokrokom. Luxusné zlaté prstene zdobia výrazné diamanty laboratórneho pôvodu vybrúsené do netradičných tvarov. Kolekcia sa vyznačuje nadčasovým, okázalým dizajnom a moderným nádychom.

  1. Prívesok od Tiami

A nesmieme zabudnúť firmu TIAMI. Mladú českú šperkársku značku, ktorá sa špecializuje na výrobu originálnych šperkov s udržateľnými laboratórne pestovanými diamantmi. Na jej čele stojí majiteľka Gabriela Dedičová, ktorá už od začiatku svojho podnikania vedela, že udržateľnosť je pre ňu tá správna cesta. Čo hovoríte na tento prívesok?

Prečítajte si tiež:

Plusy a mínusy laboratórne pestovaných diamantov

Plusy a mínusy laboratórne pestovaných diamantov

Pokiaľ premýšľate nad výberom zásnubného prsteňa, jedna z otázok, ktorú si musíte zodpovedať je, aký diamant zvoliť. Vyberať môžete z prírodného, ale aj laboratórne vytvoreného diamantu, ktorý v poslednej dobe naberá na popularite. Prečítajte si náš obsiahly článok,...

Moissanit vs. laboratórny diamant: Aký je medzi nimi rozdiel?

Moissanit vs. laboratórny diamant: Aký je medzi nimi rozdiel?

Vo svete šperkov a luxusu sa objavujú nové alternatívy k tradičným diamantom. Možno už ste počuli o moissanitoch alebo lab grown diamantoch, ktoré sú atraktívne ako pre šperkárov, tak aj pre zákazníkov. Avšak, hoci môžu na prvý pohľad vyzerať podobne, sú medzi nimi...

Rada odborníkov: Ako spoznať pravosť laboratórnych diamantov?

Rada odborníkov: Ako spoznať pravosť laboratórnych diamantov?

Laboratórne vytvorené diamanty sú hojne vyhľadávané vďaka ich mimoriadnym vlastnostiam a v porovnaní s prírodnými diamantmi aj výrazne nižšej cene. Aby ste sa nenechali napáliť kubickou zirkóniou alebo obyčajným sklom, pozrime sa na to, ako pravosť lab grown diamantov...